راهنمای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی این امکان را برای کاربران فراهم می کند که با استفاده از کلیه کارت های بانکی عضو شتاب، اقدام به خرید کالا یا خدمات به صورت الکترونیکی نمایند.

پس از انجام هر تراکنش، مبلغ کالا یا خدمات خریداری شده، به صورت آنی از حساب خریدار کسر می شود و پس از گذشت ۲۴ ساعت، به حساب پذیرنده (مالک فروشگاه اینترنتی) واریز می گردد.

انواع درگاه های پرداخت

درگاه مستقیم: این نوع درگاه ها به صورت مستقیم به بانک سرویس دهنده متصل می شوند و تراکنش های بین خریدار و فروشنده بدون واسطه و تنها از طریق بانک انجام می شود.

درگاه غیر مستقیم: انجام تراکنش به وسیله این نوع درگاه ها، از طریق یک واسطه صورت می گیرد. بنابراین فروشنده باید درصدی از هر تراکنش را به درگاه واسطه بپردازد.

برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم، لازم است ابتدا برای وب سایت فروشگاهی خود نماد اعتماد الکترونیک دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای دریافت نماد اعتماد الکترونیک

در حال حاضر فروشگاه اینترنتی آیدیانت، قابلیت اتصال به درگاه های پرداخت بانک ملی و بانک ملت را داراست. از این رو مراحل دریافت درگاه های پرداخت این ۲ بانک و چگونگی انجام تنظیمات برای اتصال به فروشگاه اینترنتی را در ادامه شرح می دهیم.

دریافت درگاه پرداخت مستقیم

برای دریافت درگاه بانکی، می توان به دو روش اقدام نمود:

  • دریافت درگاه بانکی از طریق اینماد

سایت اینماد در جهت سهولت دریافت درگاه بانکی توسط کسب و کارها، به تازگی امکان دریافت درگاه بانکی را فراهم نموده است. تنها درگاه پرداخت قابل دریافت از اینماد، سداد (درگاه بانک ملی) می باشد.

بدین منظور باید با شناسه کاربری و رمز عبور خود به سایت اینماد وارد شوید. پس از ورود، از بخش پنل کاربری، بر روی کسب و کار کلیک کنید و از منوی نمایش داده شده، مدیریت کسب و کار را انتخاب نمایید.

دریافت درگاه پرداخت از اینماد
در صفحه بعد، لیست کسب و کارهای شما که در اینماد ثبت نموده اید، نمایش می یابد. در صورتی که برای کسب و کار مورد نظر، نماد اعتماد صادر شده باشد، گزینه درخواست درگاه پرداخت برای آن فعال است.
درخواست درگاه پرداخت
با کلیک بر روی آن، فرم زیر برای شما نمایش می یابد. فرم را با دقت کامل نمایید و در پایان بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.
درگاه بانکی اینماد
  • دریافت درگاه پرداخت از بانک ها

یکی دیگر از روش های دریافت درگاه پرداخت، مراجعه به شعب بانک ها و یا ثبت درخواست اینترنتی است.
در صورتی که تمایل دارید از درگاه پرداخت سداد (بانک ملی) استفاده کنید، ابتدا باید به سایت شرکت پرداخت الکترونیک سداد مراجعه نمایید و فرم ثبت درخواست پذیرندگی را تکمیل نمایید. پس از ثبت درخواست، برای تایید آن، باید به شعبه افتتاح کننده حساب بانک ملی خود مراجعه نمایید.

در صورتی که تمایل به دریافت درگاه پرداخت بانک ملت دارید، تمامی مراحل دریافت درگاه به صورت غیر حضوری انجام می گیرد. بدین منظور به سایت به پرداخت ملت مراجعه نمایید و ثبت نام را انتخاب نمایید.

اتصال درگاه پرداخت به فروشگاه اینترنتی

در قدم بعد، برای اتصال درگاه بانکی به فروشگاه اینترنتی، به بخش مدیریت وارد شوید. از منوی “تنظیمات” بر روی “تنظیمات درگاه های بانکی” کلیک کنید.
تنظیمات درگاه بانکی
در صفحه نمایش داده شده، باید اطلاعات درگاه پرداخت خود را که از بانک دریافت نموده اید، وارد نمایید. این اطلاعات برای بانک ملت عبارتند از: terminalID، UserName و UserPassword. اگر از بانک ملی درگاه پرداخت دریافت نموده اید، اطلاعات شامل Key، merchandID و terminalID را باید وارد نمایید.