واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

مقدمه: چرا واقعیت مجازی و واقعیت افزوده؟

همان طور که میدانید دنیای واقعی دنیایی است که ما همیشه با آن سروکار داشته ایم و زندگی در آن را به خوبی آموخته ایم. در سوی دیگر، دنیای مجازی نیز که تاکنون برای ما در قابلیت های اینترنت مثل بازی های آنلاین و شبکه های اجتماعی خلاصه شده و تنها یک فضای تک بعدی را فراهم می ساخت، امروزه بخش زیادی از تعاملات روزمره را به خود اختصاص داده است. اما یکی از اهداف بزرگ تکنولوژی ساخت دنیایی ست با ترکیبی از دو دنیای واقعی و مجازی تا هریک محدودیت های دیگری را برطرف سازد و تجربه ای نو پدید آورد که در آن بسیاری از محدودیت های ذهنی بشر حذف خواهد شد. "واقعیت مجازی و واقعیت افزوده" با همین رویکرد ایجاد شده اند. باید توجه کرد که واقعیت مجازی (Virtual Reality) و واقعیت افزوده (Augmented Reality) مفاهیم یکسانی نیستند و نباید با هم اشتباه گرفته شوند.


در واقعیت مجازی یک دنیای سه بعدی کاملا مجازی از پایه توسط سیستم های کامپیوتری ساخته می شود و شما با استفاده از یک هدست مخصوص می توانید شرایطی را تجربه کنید که گویا واقعا و به صورت فیزیکی در محیطی که پیش چشمانتان قرار گرفته حضور دارید. اما در واقعیت افزوده ساختن یک دنیای جدید لزومی ندارد چون قرار است از عناصر دنیای واقعی شما استفاده شود و صرفا عناصری مجازی در تعامل با رفتار کاربر و به صورت مناسب به آن "افزوده" شود( در واقع واقعیت افزوده پلی میان دنیای واقعی و مجازی ست.)
بیشتر بخوانید: تفاوت های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

مهم ترین علت جذابیت واقعیت مجازی، تغییر الگوی ذهنی شما برای حضور در دنیایی مجازی، خارج از یک قاب مشخص است. درواقع واقعیت مجازی یک فناوری جدید برای دور شدن از دنیای واقعی و ورود به محیطی مجازی، تعامل با آن و در نهایت پذیرفتن این محیط جدید توسط ذهن انسان برای داشتن لحظاتی ناب است. محیط های مبتنی بر واقعیت مجازی در مرحله اول یک تجربه فقط دیداری را برای شما فراهم می کنند؛ بعد از آن با استفاده از اپلیکیشن های دارای حسگرهای صوتی و لمسی می توان شرایط واقعی تر و باورپذیرتری را تجربه کرد.

انواع خدمات آیدیانت در حیطه واقعیت افزوده

آیدیانت هم اکنون آمادگی طراحی نرم افزارهای مورد نیاز برای ورود موثر شما به حوزه برندینگ و تبلیغات به کمک تکنولوژی واقعیت افزوده را دارد. با در اختیار داشتن این امکان، شما می توانید لایه های جدیدی از اطلاعات ریز و درشت درمورد محصولات یا خدماتی که به مشتریان ارائه می کنید را در اختیار آن ها قرار دهید؛ و به تبع آن توجه مشتری را برای دنبال کردن خود برانگیزید. پس اگر به دنبال جذب مشتری هستید این کار را به آیدیانت بسپارید! نرم افزار واقعیت افزوده طراحی شده توسط تیم آیدیانت فاصله میان معرفی تا فروش را برای محصول شما به حداقل می رساند.

با معجزه نرم افزار واقعیت افزوده گروه آیدیانت: در مجله خود زنده شوید و با مخاطب صحبتی واقعی داشته باشید! امکانات صوتی و ویدئویی برای مخاطب خود فراهم کنید تا علاوه بر ایجاد جذابیت بصری مضاعف، از خسته شدن خواننده در مواجهه با متون طولانی جلوگیری کنید. زمان در دست شماست: در آخرین لحظات قبل از توزیع و حتی پس از آن، تازه ترین خبرها را به مجله تان اضافه کنید. از امتیاز فروش آنلاین و گسترده نسبت به رقبا و درآمدزایی بیشتر بهره مند شوید. متخصصین آیدیانت می توانند نرم افزاری برای شما طراحی کنند تا یک روزنامه، مجله یا کاتالوگ دیجیتالی جذاب و البته با حجم کم در اختیار مخاطبین خود قرار دهید تا بتوانند از مطالب منتشر شده در آن به صورت سه بعدی و با جزئیات متناسب بهره ببرند.

نرم افزار واقعیت افزوده مبتنی بر مکان این امکان را فراهم می آورد که بعد از تعیین مکان جغرافیایی شما توسط GPS تمامی اطلاعات مربوط به امکانات و اماکن خدماتی موجود در آن محدوده را متناسب با نیاز و درخواست شما به سه شکل: نمایش در محیط، در نقشه و لیست وار در اختیارتان قرار دهد. از جمله امکانات این نرم افزار می توان به محیط کاربری آسان، مشاهده اماکن اطراف و اعلام فاصله زمانی و مسافتی تا آن نقطه، مسیریابی و نمایش ترافیک و همچنین توضیحات مرتبط با آن محل اشاره کرد.

این دسته از نرم افزارهای واقعیت افزوده برای انواع بازی ها و سرگرمی ها کاربرد دارد. نرم افزار مبتنی بر حرکات بدن که به وسیله دوربین حاوی حسگر، بر اساس حرکات بدن کاربر دستور مورد نظر وی را دریافت و واکنش متناسب را از خود نشان می دهد. قابلیت طراحی نرم افزار برای یک بازی هیجان انگیز تنها با داشتن یک تصویر از فضای کلی بازی از توانایی های متخصصین آیدیانت است.

فرآیند آموزش، تلاش برای استفاده از ابزارهایی برای تسهیل این فرآیند و جذاب کردن این پروسه برای فراگیران دغدغه همه کسانی ست که به نوعی با آن سروکار دارند. تیم آیدیانت با طراحی نرم افزار تخصصی سفارشی شما این امکان را فراهم می کند که آموزشی لذت بخش و آسان در زمینه تخصص خود برای فراگیران ارائه نمایید.