سئو سایت – بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو

اهمیت دیده شدن در بازار پر رقابت دنیای امروز آن هم در فراگیرترین فضای تبلیغاتی جهانی یعنی دنیای اینترنت بر کسی پوشیده نیست. سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization: SEO) به تکنیک ها و روش هایی گفته می شود که با استفاده از آنها، محتوای سایت خود را در بهینه ترین حالت ساختاری و ظاهری، به مخاطبین و همچنین موتورهای جستجو ارائه می کنید و به این ترتیب در جایگاه بالایی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) قرار می گیرید؛ تا بازدیدکننده هدفمند بیش تری را برای سایت خود جذب کنید. اما به یاد داشته باشید که سئو به معنای فریب و دست کاری در موتورهای جست و جو، برای رسیدن به بالاترین رنک (Rank)  نیست؛ بلکه یک فرآیند سئو سایت قابل قبول باید مبتنی بر قوانین اصولی حاکم بر موتورهای جست و جو باشد.

پس در وهله اول برای ایجاد یک تجربه کاربری لذت بخش برای مخاطبانتان تلاش کنید نه صرفا جلب رضایت موتورهای جست وجو. سئو سایت به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود: سئو داخلی و سئو خارجی. سئو داخلی (On-Page SEO) که شامل بهینه کردن ساختار داخلی کدنویسی و محتوای سایت است؛ و سئو خارجی  (Off-Page SEo) که عمدتا متمرکز بر پروسه لینک بیلدینگ (Link Building) می باشد. در نظر داشته باشید که سئو داخلی پیش نیاز سئو خارجی ست. با این حال گفته می شود اهمیت عمده در میان فاکتورهای سئو برای بهبود وضعیت سایت متعلق به سئو خارجی است (حدود ۷۰%). فراموش نکنید، سئو سایت دنیای بزرگی ست با نکات و پیچیدگی های خاص خود که لازم است شما برای داشتن سایتی با رنک بالا در نتایج موتورهای جست وجو (که پرکاربردترین و اصلی ترین آنها در موضوعات عمومی گوگل و بینگ هستند) و قبل از آن سایتی با جذابیت بالا و مورد انتخاب بازدیدکنندگان، حداقل با اصولی ترین و مهمترین این نکات آشنایی داشته باشید:

  • انتشار محتوای منحصر به فرد به طور منظم و مداوم برای کسب بهترین رتبه بندی ممکن باید پیوسته پیگیری شود.
  • هرچیزی که موجب کند شدن سایت شما می شود باید حذف شود.
  • لینک دادن به سایر سایت هایی که محتوایی مرتبط با سایت شما دارند و هم چنین تشویق سایت های معتبر برای لینک دادن به شما ضروری است.
  • لازم است تا از ابزارهای تحلیلی سئو (SEO Tools) مانند گوگل آنالیتیکس موارد مهم را پیگیری کنید.

 

برتری های تیم آیدیانت در سئو سایت:

متخصصین سئو در آیدیانت با بهره مندی از تجربه بالا در زمینه بهینه سازی موتورهای جست وجو، همپا با تغییرات مداوم موتورهای جست وجو در الگوریتم های رتبه بندی خود، به روزترین اطلاعات را در این زمینه پیگیری کرده و حساسیت این موضوع را به خوبی درک کرده اند.

بیش ترین تمرکز خدمات گروه برنامه نویسی آیدیانت در بخش سئو بر روی کسب بهترین جایگاه در میان رقبای اینترنتی و حتی فیزیکی برای شما، افزایش ترافیک روزانه سایتتان، جهانی کردن نام تجاری شما و برندسازی برای محصول و خدماتتان، و در نهایت افزایش درآمد شماست.

گروه آیدیانت هنگام سئو فرندلی (SEO friendly) کردن سایت شما این نکته را در نظر خواهد داشت که پنج نتیجه اول در گوگل به تنهایی حدودا ۶۷ درصد از بازدیدکنندگان را به خود اختصاص می دهند. بنابراین حضور در صدر نتایج جستجو یک نیاز اجتناب ناپذیر برای پیروزی در میدان رقابت امروز است.