راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل
راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی : آموزش نکات مورد نیاز
می 4, 2020
آموزش سئو سایت فروشگاهی
آموزش سئو سایت فروشگاهی و بررسی کامل روش های آن
ژوئن 11, 2020
همه را نشان بده
طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی

اگر تازه وارد عرصه ی واردات شده اید و به دنبال طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی هستید، می توانید از این مقاله کار خود را آغاز کنید و یک سایت مناسب برای فعالیت خود بسازید.

بسیاری از محصولات مورد نظر مردم ممکن است بنا به دلایلی در ایران یافت نشوند و یا محصولات مشابه آن با کیفیت نازل تری در ایران وجود داشته باشند. بسیاری از محصولات برای برخی از فعالیت های علمی ضروری هستند، مانند محصولات آزمایشی. اما برای مردم عادی فراهم کردن این گونه محصولات دشوار است. زیرا این محصولات در ایران یافت نمی شوند و مردم عادی توانایی خرید آن ها را ندارند. وارد کردن چنین محصولاتی نیازمند گرفتن مجوز های متعددی است. به علاوه نیاز به صرف زمان و هزینه های زیادی دارد. شاید برای شما پیش آمده باشد که در یک سایت خارجی با یک محصول برخورد کرده باشید و دوست داشته باشید آن را خریداری کنید. اما با خود تصور کرده اید که خرید از یک سایت خارجی برای شما غیر ممکن است. اما امروزه به واسطه ی شرکت های وارد کننده و خرید های آنلاین می توانید به راحتی از سایر کشور ها خرید کنید. این شرکت ها با راه اندازی یک سایت برای شرکت خود توانسته اند این امکان را برای مشتریان فراهم کنند تا آن ها هر محصولی که می خواهند را از سایت های خارجی مختلف فراهم کنند.

این شرکت ها امکان خرید از تمامی سایت ها را فراهم می کنند و مشتریان می توانند محصولات مورد نظر خود را سفارش دهند. البته هر شرکتی تنها امکان خرید از برخی سایت های خارجی را برای مشتریان فراهم می کند. برخی از سایت های معروف مانند آمازون محصولات متنوعی را دارند. اما برخی از سایت ها تنها نوعی محصول خاص را به فروش می رسانند مانند سایت H&M که در زمینه ی پوشاک فعالیت می کند. شما بسته به نیاز خود می توانید سایت مورد نظر و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.این شرکت ها امکان محاسبه ی قیمت محصولات مورد نظر مشتریان را با توجه به وزن کالا و قیمت اصلی آن ها در سایت های خارجی محاسبه می کنند. برای فهم این موضوع ابتدا بهتر است با نیاز های طراحی سایت برای این کسب و کار آشنا شوید.

نیاز های طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی

در طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی ، ابتدا باید با نوع فعالیت آن ها آشنا شویم. ممکن است شما سال ها در زمینه ی واردات کالا کار کرده باشید و تمامی جزئیات آن را بلد باشید. اما برای کسانی که تازه وارد این کسب و کار شده اند، معرفی برخی از نیاز های این کسب و کار ضروری است. در ادامه به بررسی نیاز های طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی می پردازیم.

کسانی که در عرصه ی خرید از سایت های خارجی فعالیت می کنند، در واقع واسطه هایی برای خرید محصولات گوناگون از سایت های خارجی هستند. بعد از خرید محصولات از فروشندگان خارجی، این کالاها وارد کشور می شوند. وارد کردن محصولات نیازمند رعایت کردن قوانین خاصی است. وارد کردن کالا از سایر کشور ها نیازمند بررسی توسط سازمان گمرگ ایران است. برای ترخیص کالا های خریداری شده از سایر کشورها باید مجوز های لازم از اداره ی بازرگانی گرفته شود و هزینه های بسیاری پرداخت شود. هر کالایی که از کشور های دیگر وارد ایران می شود، در انبار های بزرگی نگه داری می شود.

از آنجا که انجام کار های گمرگی زمانبر و طولانی است، در طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی به  منظور مدیریت هزینه ها و تمامی مراحل خرید کالا از زمانی که از یک فروشنده در خارج از کشور خریداری می شود و تا زمانی که به دست مشتریان می رسد، نیاز به سیستم جامع به شدت احساس می شود. محاسبه ی هزینه های گمرگ محاسبه ی وزن کالا و هزینه ی ارسال آن، مشخص کردن زمان تحویل کالا برای مشتریان، محاسبه ی قیمت ارزی کالا ها و  بسیاری هزینه های دیگر از جمله ضرورت های طراحی سایت برای سایت های خارجی است. در طراحی سایت برای این کسب و کار وجود برخی امکانات ضروری است. در ادامه با این ویژگی ها آشنا خواهید شد.

طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی

رهگیری سفارشات:

روند خرید و دریافت کالا توسط مشتریان نیازمند زمان بسیاری است و معمولا هفته ها طول می کشد که کالا به دست مشتری برسد. مسما اگر مشکلی برای وارد کردن کالا به وجود نیاید، طبق زمانی که به مشتریان قول داده می شود، کالا به دست آن ها می رسد. اما با این حال برای آن هم زمان زیادی لازم است. به همین دلیل یکی موضوعاتی که در طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی ضروری است، امکان رهگیری سفارشات است. کالاهای مشتریان از راه های دور و مختلفی وارد ایران می شوند و قرار است به دست مشتریان برسند. بنابراین مشتریان باید از وضعیت سفارش خود در هر مرحله ای با خبر باشند.

روش های ارسال:

روش های ارسال هر فروشنده ی خارجی متفاوت است. نوع روش های ارسال باید با توجه به روش ارسالی فروشنده در پیش فاکتور ها قید شود. زمان تحویل محصولات هم بر همین اساس مشخص می شود. اگر یک فروشنده به صورت رایگان کالای خود را ارسال کند، هزینه ی ارسال کالا کمتر خواهد بود اما ممکن است مدت زمان تحویل کالا افزایش یابد. به هر حال در طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی باید به این موضوع توجه بسیاری داشت زیرا این محصولات از راه های دوری برای مشتریان ارسال می شوند و با توجه به آن هزینه ها ممکن است کاهش یا افزایش یابد.

پیش فاکتور:

واردات کالا هزینه های بسیاری را با خود به همراه دارد. به همین دلیل قیمت کالا بسیار بالا خواهد بود و پرداخت آنی آن ها امکان پذیر نمی باشد. یعنی یک مشتری باید این موضوع را در نظر بگیرد که آیا برای او به صرفه است که یک کالا را از سایت های خارجی سفارش دهد یا نه. برای اینکه از این موضوع مطمئن شود، نیازمند برآورد تمامی هزینه هایی است که در خرید یک کالا از سایت های خارجی متقبل می شود. به همین دلیل در طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی باید امکانی برای صدور پیش فاکتور در نظر گرفته شود. مشتریان با داشتن یک پیش فاکتور از سفارش خود می توانند به بررسی هزینه ها بپردازند و سپس اقدام به خرید کنند. با این روش دیگر مجبور نیستند بدون فکر قبلی تمام هزینه ها را بپردازند. در برخی مواقع مشتریان با بررسی پیش فاکتور ممکن است به این نتیجه برسند که خرید کالا های مشابه ایرانی برای آن ها به صرفه تر است. البته این زمانی امکان پذیر است که مشابه کالا های مورد نظر مشتریان در ایران موجود باشد.

محاسبه ی هزینه ها:

همان طور که گفتیم وارد کردن کالا های خارجی هزینه های متعددی را به همراه دارد. یکی از هزینه های بسیار مهم کالا ها، هزینه ی ارسال آن ها است. اولین معیاری که هزینه ی یک کالا براساس آن محاسبه می شود، وزن کالا است. هر چه وزن یک کالا بیشتر باشد، هزینه ی ارسال آن با توجه به وزن کالا افزایش می یابد. در طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی، محاسبه ی هزینه ی ارسال کالا براساس پارمتری مانند وزن حیاتی است.

با توجه به نوسانات ارز، قیمت کالا های خارجی دائما در حال تغییر است. به همین دلیل برای فعالیت در این عرصه باید اطلاعات دقیقی از قیمت ها داشته باشید تا مشتریان بتوانند برآورد درستی از هزینه ها داشته باشند. تا اینجا تمامی نیاز های طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی را بررسی کردیم. با توجه به این نیاز ها به امکانات لازم اشاره خواهیم کرد:

طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی

امکانات پیشرفته ضروری

 • صفحه ی کالا های حراجی: حراجی هایی در مواقعی از سال در سایت های خارجی وجود دارد. با وجود این امکان می توانید مشتریان را از وجود حراجی در سایت های خارجی با خبر کنید.
 • ارائه ی محصول بدون قیمت: محاسبه ی قیمت و هزینه های لازم برای خرید یک کالا از سایت های خارجی ممکن به زمان بیشتر و مشاوره نیاز داشته باشد به همین دلیل با این امکان مشتریان برای آگاهی از هزینه ها می توانند با شما تماس بگیرند.
 • امکان ارائه ی تخفیف با توجه به مبلغ فاکتور ها: هزینه ی فراهم کردن برخی از کالا های خارجی بسیار بالا است. در برخی مواقع ممکن است تمایل داشته باشید تا با توجه به مبلغ بالایی که مشتریان برای تهیه ی کالاها می پردازند، تخفیفاتی برای ن ها قائل شآن ها سیمنبانتسبآنها قائل شوید.
 • امکان ثبت سفارش برای دریافت پیش فاکتور: همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی از مهم ترین بخش ها برای یک سایت خرید از خارج، امکان ثبت پیش فاکتور و ارائه ی آن به مشتریان است.
 • ارسال پیامک اطلاع از وضعیت در مراحل تایید خرید
 • امکان مشاهده ی سود حاصل از هر فاکتور: مانند هر سایتی در عرصه ی تجارت الکترونیک، اطلاع از سود حاصل از هر فروش می تواند کمک شایانی به مدیریت کسب و کار کند.
 • دریافت زمان تحویل محموله و مطلع کردن مشتریان: در سایت های خرید از خارج، به دلیلی زمان طولانی که برای تهیه ی کالا های مورد نیاز مشتریان لازم است، با این امکان می توانید زمان دریافت کالا ها را به مشتریان اعلام کنید.
 • امکان دریافت پیش فاکتور
 • ثبت تراکنش با پرداخت از طریق درگاه های بانکی
 • ثبت سند مالی و ایجاد طرف حساب و مشخص کردن وضعیت آن ها: در خرید از سایت های خارجی، شما با افراد و سازمان های متعددی سر و کار دارید. به همین دلیل با ایجاد طرف حساب های خود می توانید به راحتی گردش مالی خود را کنترل کنید.
 • تعریف تعداد روز مورد نیاز برای ارائه ی محصول و نمایش آن به مشتریان
 • امکان ارسال پیامک و ایمیل به مشتریان
 • امکان مشاهده ی سود و زیان حاصل از کالاها: خرید از سایت های خارجی نیازمند گذراندن مراحل متعددی است که در هر مرحله نیازمند صرف هزینه های بسیاری است. بنابراین شما با مشاهده ی سود و زیان حاصل از هر کالا می توانید، درک درستی از کسب و کار خود و فروش برخی کالاها داشته باشید. با این کار متوجه می شوید فراهم کردن کدام کالا ها از کدام سایت ها برای شما می تواند سود بیشتری داشته باشد.
 • امکان دریافت قیمت محصولات براساس قیمت دلار: در سایت هایی که به صورت واسطه عمل می کنند و از سایت های خارجی خرید می کنند، مهم ترین بخش دریافت قیمت محصولات به دلار و نمایش آن به مشتریان است.

امکانات پیشرفته اختیاری

 • امکان ایجاد فاکتور به صورت دستی
 • امکان پیرینت پیش فاکتور
 • امکان خرید کالاهای غیر ضروری
 • امکان تعیین سقف مبلغ برای طرف حساب ها
 • تعیین مهلت پرداخت برای فاکتور ها
 • شخصی سازی سه نسخه چاپی فاکتور: این فاکتور یکی از ماژول های پیشرفته است که می توانید سه فاکتور جمع آوری، فاکتور مشتری ، پرینت آدرس را در سیستم خود ثبت کنید. فاکتور جمع آوری شامل اطلاعات کاملی در مورد کالا است. فاکتور مشتری، فاکتوری است که برای مشتری ارسال می شود و پرینت آدرس هم شامل اطلاعات در مورد فرستنده و گیرنده و اطلاعاتی در مورد نوع محصول مانند شکستنی بودن آن می شود.
 • تعریف مدل های تخفیف
 • امکان ثبت و بررسی فاکتور های رسمی و تعیین درصد تخفیف ها و درصد اداره ی مالیات
 • گزارش گیری از فاکتور های رسمی
 • گزارش منطقه ای از فروش و سود، انواع هزینه ها، انواع تخفیف ها، انواع ارسال ها و حجم سفارشات
 • ماژول مدیریت منابع انسانی: ممکن است برای اداره ی مجموعه ی خود و کارکنکان نیازمند یک برنامه ی مناسب باشید. با این ماژول به راحتی می توانید حضور و غیاب کارکنان، ساعت استراحت آن ها، در خواست مرخصی و بقیه ی موارد مربوطبه مشتریان را مدیریت کنید.
 • امکان جستجو براساس تامین کننده های کالا: کالا هایی که در این گونه سایت ها به مشتریان ارائه می شود، از فروشندگان خارجی خریداری شده است. با این امکان می توانید هر کالا را براساس تامین کننده ی آن جستجو کنید.
 • دسترسی به سوابق خرید و فروش هر کالا
 • ماژول تایید خرید خارجی (واردات)

هزینه ی طراحی سایت

هزینه ی طراحی سایت برای خرید از سایت های خارجی در حدود ۶ تا ۸ میلیون تومان خواهد بود. اما برای دریافت ماژول دریافت قیمت دلار نیازاست با سامانه ی ما تماس بگیرید و از قیمت نهایی آن مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.